• ezgiyaman

"Herkes Özgür Doğar" ve "Çocuk Olmaya Hakkım Var"


Saadet SEVİNÇ DOĞAN hoca, Radyo Kİ'de "Oğlaklara Kitaplar​" isimli bir radyo programı yapıyor. Bu programda her hafta çocuk kitapları seçerek profesyonel konuklar davet ediyor ve kitapları profesyonellerle inceliyor, keyifli sohbetler gerçekleştiriyor. Bu hafta Saadet hoca programına beni davet etti. Öncelikle nazik daveti için, sonra seçtiği iki harika kitap için çok teşekkür ederim.


Saadet hoca ile "Herkes Özgür Doğar" ve "Çocuk Olmaya Hakkım Var" kitaplarını inceledik. Çocuk hakları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Saadet Hoca Child 10 (Çocuk 10) Ödülümü ve bu ödüle aday gösterilmeme yol açan çalışmaları sordu. Bu çerçevede çocuk ticareti, erken yaşta ve zorla evlilikler, çocukların ticari ve cinsel sömürüsü, çocuk ihmali ve istismarı başta olmak üzere çocukların karşılaştığı sorunları önlemeye yönelik yaptığımız çalışmaları paylaştık. Bunlarla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini konuştuk.


Saadet hocaya bu güzel programı yaptığı ve çocuklar için harika bir platform sağladığı için sonsuz teşekkürler!

Saadet Hoca'nın Bloğundaki yazıyı okumak ve Oğlaklara Kitaplar programının diğer bölümlerine de erişmek için tıklayınız.


Doğrudan radyo programının kaydına ulaşmak için buraya tıklayınız.


#çocukhakları #çocuk #kitap #çocukkitapları #çocukihmaliveistismarı #önleme #çocukticareti #çocukkoruma #ödül #child10 #child #children #childrights #childbooks #childabuseandneglect #childtrafficking #prevention #childprotection #radioprogram #radio #radyoprogramı #radyo

134 görüntüleme

©2019 by ezgiyaman.